Łuków: Walentynkowe kartki zamiast mandatów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łuków: Walentynkowe kartki zamiast mandatów

Data publikacji 14.02.2020

Czerwone lub czarne kartki w kształcie serca wręczały przedszkolaki kierowcom zatrzymanym przez policjantów z łukowskiej drogówki. To „akcja” zorganizowana przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w dniu Świętego Walentego, do której maluchy i ich opiekunki zaprosiły naszych mundurowych.

    Dzisiaj przed południem maluchy miały okazję zobaczyć, jak wygląda kontrola kierowców przekraczających dozwoloną prędkość w strefie zamieszkania. Na ul. Dmocha, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie  wręczały własnoręcznie wykonane z kartki kolorowe serduszka zatrzymywanym do kontroli kierowcom. Kierujący, którzy jechali zgodnie z przepisami, na czerwonej kartce mogli przeczytać podziękowania za właściwe poruszanie się po drogach. Natomiast osoby nieznacznie naruszające przepisy, mogły liczyć tym razem na taryfę ulgową i oprócz pouczenia otrzymywały czarne serduszko z wypisaną prośbą o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Policjantom i dzieciom towarzyszyli też pracownicy Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Łukowie, którzy w formie walentynkowego upominku wręczali kierowcom miejskie kalendarze.

    Korzystając z okazji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego  tłumaczyli też dzieciom jak zachować się na drodze. Takie spotkania mundurowych z dziećmi mają na celu między innymi zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać dzieci na drodze. Wszyscy obiecali, że będą przestrzegać wskazówek dotyczących ich bezpieczeństwa.

MJ.