Do szpitala w eskorcie dzielnicowych - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Do szpitala w eskorcie dzielnicowych

Data publikacji 15.02.2020

Radzyńscy dzielnicowi radiowozem na sygnałach pilotowali toyotę, w której znajdowało dwumiesięczne dziecko w stanie zagrażającym życiu. Dzięki profesjonalnej i szybkiej reakcji policjantów dziecko błyskawicznie trafiło pod opiekę specjalistów i otrzymało fachową pomoc. Życiu i zdrowiu malucha nie zagraża już niebezpieczeństwo.

   Do tego zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godz. 14:00. Radzyńskich dzielnicowych zatrzymał kierujący samochodem osobowym marki Toyota Yaris. Poprosił mundurowych o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala w Radzyniu Podlaskim. Poinformował funkcjonariuszy że jedzie z żoną i dwumiesięcznym  dzieckiem, które się dusi. Ponieważ chodziło o zdrowie i życie malucha liczyła się każda minuta, by jak najszybciej została udzielona pomoc medyczna. 

Mundurowi podjęli decyzję o pilotażu samochodu do radzyńskiego szpitala, przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego w radiowozie. Dzięki pomocy funkcjonariuszy niemowlę wraz ze swoimi rodzicami szybko dotarł pod opiekę lekarzy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radzyniu Podlaskim. Życiu i zdrowiu  dziecka nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

P. M.