Bialscy policjanci przypominają o odpowiedzialnym zachowaniu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Bialscy policjanci przypominają o odpowiedzialnym zachowaniu

Data publikacji 26.03.2020

Bialscy policjanci apelują do mieszkańców o odpowiedzialne zachowanie. Wykorzystując nagłośnienie w radiowozach podczas patrolowania ulic miasta i powiatu, zalecają by w czasie stanu epidemii pozostać w domu. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń funkcjonariuszy!. Zachęcamy też wszystkich do włączenia się we wspólną akcję#zostanwdomu oraz zastosowanie się do wprowadzonych ograniczeń.

Na terenie naszego kraju obowiązuje stan epidemii. Każdego dnia bialscy funkcjonariusze kontrolują osoby objęte kwarantanną domową, które zgodnie z przepisami muszą przebywać w domowej izolacji. W trakcie kontroli policjanci pytają o stan zdrowia oraz ewentualne potrzeby osób objętych kwarantanną.

Przypominamy, że jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być we wskazanym miejscu! Za złamanie tego obowiązku możemy narazić się na odpowiedzialność karną. Pamiętajmy, że osoby takie narażają zdrowie i życie innych osób.  

To jak będzie wyglądało nasze bezpieczeństwo oraz to czy zwiększy się liczba zakażonych zależy od każdego z nas! By informacje o istniejącym zagrożeniu trafiły do jak największej liczby osób na ulicach i osiedlach pojawiły się policyjne radiowozy, z których za pomocą megafonów policjanci przestrzegają i apelują o pozostanie w domu. Wszystko po to, aby zminimalizować zagrożenie epidemiologiczne w ramach akcji #zostanwdomu. By dotrzeć do jak największej liczby osób komunikaty prezentowane były także na terenie bialskich sklepów.

W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy! Pamiętajmy, że dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas !

BSP

Ładowanie odtwarzacza...