Aktualności

Dwukrotnie zlekceważył obowiązek zakrywania ust i nosa. Jego sprawa trafi do sądu

Data publikacji 19.05.2020

Wyjątkowo lekceważącą postawą wykazał się 35-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna podczas robienia zakupów w jednym z marketów budowlanych odmówił zakrycia ust i nosa. Gdy został wezwany na komisariat, celem złożenia wyjaśnień ponownie przyszedł bez maseczki. Jego sprawą zajmie się sąd.

   W ubiegłym tygodniu policjanci z VII komisariatu zostali wezwani do jednego z marketów budowlanych, gdzie ochroniarze prosili o interwencję. Ze zgłoszenia wynikało, iż jeden z klientów pomimo zwrócenia uwagi nie stosuje się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Policjanci na miejscu zastali 35-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna kategorycznie odmówił użycia maseczki ochronnej. W związku z tym policjanci poinformowali go, że wobec lekceważącej postawy zostanie skierowany wniosek do sądu o ukarania.

   W sobotę 35-latek został wezwany na komisariat VII w Lublinie, celem przesłuchana. Jak się okazało mężczyzna ponownie zlekceważył obowiązujące przepisy, przychodząc na komisariat bez zakrycia ust i nosa. Mieszkaniec Lublina odmówił również założenia maseczki, którą chciał mu przekazać funkcjonariusz prowadzący postępowanie. 35-latek nie składał wyjaśnień. Jego sprawa niebawem trafi do sądu, gdzie będzie musiał liczyć się z odpowiedzialnością karną za dwukrotne złamanie obowiązujących przepisów porządkowych.

KG