Funkcjonariusze zlikwidowali nielegalny punkt gier - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Funkcjonariusze zlikwidowali nielegalny punkt gier

Data publikacji 20.05.2020

Lubelscy policjanci razem z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Lublinie znaleźli i zabezpieczyli automaty służące do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji. Sprzęt znajdował się w nielegalnym punkcie gier na terenie gminy Niedrzwica Duża.

Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Lublinie weszli do lokalu na terenie gminy Niedrzwica Duża. Z ustaleń wynikało, że prowadzone są tam gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się. W lokalu zainstalowane były automatów służących do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia. Mundurowi zabezpieczyli urządzenia. Teraz funkcjonariusze sprawdzą kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie nielegalnych gier.

Zgodnie z ustawą o  grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

KG