Pracowity weekend lubelskiej drogówki - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Pracowity weekend lubelskiej drogówki

Data publikacji 22.06.2020

Tylko przez ostatni weekend policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci podczas działań skontrolowali blisko 800 uczestników ruchu drogowego. Ujawnionych zostało ponad 650 wykroczeń i zatrzymanych 5 kierowców pod wpływem alkoholu. W działania aktywnie zaangażowani byli policjanci z grupy „SPEED”.

Przez ostatni weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie skupili się na miejscach szczególnie zagrożonych tj. rejon przejść dla pieszych, ruchliwe trasy oraz miejsca, gdzie w ostatnim czasie dochodziło do wypadków. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W działaniach udział brali policjanci grupy „SPEED”, dla których priorytetem było ujawnianie szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Od piątku do niedzieli policjanci skontrolowali blisko 800 uczestników ruchu drogowego, ujawniając ponad 650 wykroczeń. Niezmiennie większość z nich dotyczyła nadmiernej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Dodatkowo policjanci ujawnili 5 kierujących pod wpływem alkoholu. Jednym z zatrzymanych był 29-letni kierowca volkswagena, którzy przy ulicy Krasińskiego uszkodził cztery zaparkowane samochody. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

K.G.