Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 29.06.2020

Policjant z hrubieszowskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę, który jechał całą szerokością jezdni. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi i nie był w stanie „nadmuchać” w policyjny alkomat. W szpitalu pobrano od niego krew do badań. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę pod działaniem alkoholu przed sądem.

     Do zdarzenia doszło w miniony weekend w miejscowości Świerszczów gmina Hrubieszów. Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną w hrubieszowskiej komendzie był już po służbie, gdy zobaczył jak środkiem jezdni podróżuje rowerzysta. Policjant podejrzewał, że mężczyzna na jednośladzie może być nietrzeźwy, ponieważ widać było, że ma problemy z utrzymaniem równowagi. Postanowił go więc zatrzymać. W rozmowie z mężczyzną wyczuł silną woń alkoholu. W związku z tym wezwał na miejsce umundurowany patrol policji.

   Po sprawdzeniu okazało się, że cyklista to 66-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów. Ledwo trzymał się na nogach i miał problem z „nadmuchaniem” w policyjny alkomat. Z uwagi na to, policjanci zawieźli mężczyznę do szpitala gdzie pobrano mu krew do badań. Teraz 66-latek odpowie przed sądem.

   Przy okazji tego zdarzenia po raz kolejny apelujemy do kierującycho zachowanie trzeźwości. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie powoduje obniżenie koncentracji i opóźnia czas reakcji. Nietrzeźwy kierujący stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

E. K.