Kolejni piraci drogowi stracili prawa jazdy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kolejni piraci drogowi stracili prawa jazdy

Data publikacji 30.06.2020

Dziewięciu kierowców straciło prawa jazdy w ciągu ostatnich trzech dni na terenie powiatu krasnostawskiego. Wszyscy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W weekend oraz poniedziałek policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dziewięciu kierowcom. Wszyscy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Najwięcej, bo 110 km/h jechał 38–latek z Zamościa, który kierował BMW i został zatrzymany wczoraj w miejscowości Łopiennik Nadrzeczny. Mężczyzna przekroczył tym samy limit punktów karnych na swoim koncie. Został ukarany wysokim mandatem karnym, stracił także prawo jazdy.

Drugi kierowca na liczniku swojego opla miał 109 km/h, został zatrzymany w miejscowości Wólka Kraśniczyńska. 42–latek z Olsztyna również został ukarany wysokim mandatem, stracił prawo jazdy na 3 miesiące a na jego konto zostało naliczone 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to wciąż najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych. Dlatego kolejny raz policjanci apelują o rozwagę
i rozsądek na drodze.

J.B.