Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczyną kolizji - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nieprawidłowe wyprzedzanie przyczyną kolizji

Data publikacji 30.06.2020

20-letni motocyklista podczas wyprzedzania zderzył się z osobową skodą, której kierująca w tym czasie skręcała w lewo na teren posesji. Po zderzeniu do szpitala trafiła 42-letnia kierująca skodą oraz kierowca jednośladu. Na szczęście z kolizji wyszli z ogólnymi potłuczeniami i niegroźnymi otarciami. Apelujemy o rozwagę na drodze i przemyślane manewry.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Kalinowicach. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci ustalili, że jadący drogą krajową nr 17 motocyklista wyprzedzał osobową skodę. Nie zauważył jednak, że kierująca samochodem, 42-letnia mieszkanka gminy Zamość, w tym czasie skręcała w lewo na posesję.

Po zderzeniu załoga karetki pogotowia do szpitala przewiozła 20-latka z gminy Łabunie, który kierował motocyklem marki Suzuki oraz kierującą skodą. Po badaniach i lekarskiej konsultacji oboje opuścili placówkę służby zdrowia. Z kolizji wyszli z niegroźnymi potłuczeniami i otarciami. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że byli trzeźwi. Zarówno motocykl, jak i osobówka nie nadawały się do dalszej bezpiecznej jazdy. Mundurowi zatrzymali wiec ich dowody rejestracyjne.

20-latek za nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymał mandat karny. Tym razem na szczęście uszkodzone zostały jedynie pojazdy. Jednak należy pamiętać, że nieprzemyślane manewry na drodze oraz brawura mogą doprowadzić do tego, że ktoś starci zdrowie, a nawet życie. Apelujemy, więc o rozsądek i bezpieczną jazdę.

D.-K-B.