Trwa akcja znakowania rowerów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Trwa akcja znakowania rowerów

Data publikacji 30.06.2020

Dzisiaj policjanci biłgorajskiej komendy rozpoczęli akcję znakowania rowerów. Każdy kto chce w ten sposób zadbać o swój jednoślad może zgłosić się do Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju dzisiaj do godziny 14:00 oraz w każdy wtorek w godzinach 11:00-14:30. Przypominamy, że znaczna ilość skradzionych rowerów, właśnie dzięki posiadaniu trwałych cech identyfikacyjnych, zostaje odzyskana przez policjantów.

      Cykliści niejednokrotnie pozostawiają rowery bez zabezpieczenia głównie przed sklepami, blokami czy posesjami. Zapominamy, że łupem złodziei padają rowery nie tylko drogie, ale i te przedstawiające mniejszą wartość. Wystarczy chwila nieuwagi, a łatwo możemy utracić nasze mienie. Dzisiaj (30.06.2020r.) biłgorajscy policjanci w budynku KPP w Biłgoraju od godziny 9:00 rozpoczęli akcję znakowania rowerów. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji.

Znakowanie jest kilkuminutową czynnością i jest bezpłatne. Wystarczy mieć ze sobą dowód zakupu roweru, czyli dokument potwierdzający, że rower jest naszą własnością, dowód osobisty i kartę gwarancyjną. Do znakowania rowerów policjanci stosują kod literowo-cyfrowy. Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę, w której został oznakowany. Po wykonaniu graweru, dane oznakowanego przedmiotu rejestrowane są w policyjnej komputerowej bazie danych. Właściciel otrzymuje odcinek z numerem identyfikacyjnym przypisanym do jego roweru. Znakowanie można wykonać w budynku KPP w Biłgoraju również w każdy wtorek w godzinach 11:00–14:30 lub w innym wcześniej uzgodnionym terminie - więcej informacji pod nr tel: 47 815-22-61.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji!

Przypominamy, aby:

Nie zostawiać rowerów przed sklepem, blokiem, domem, na klatce schodowej bez uprzedniego zabezpieczenia. Pozostawiając rower najlepiej używać dobrych zapięć rowerowych, których przecięcie jest trudniejsze i bardziej czasochłonne. Zostawiając rower warto wybierać miejsca objęte systemem monitoringu miejskiego lub kamer przemysłowych. Odchodząc od roweru warto zdjąć z niego ruchome elementy tj. licznik, dodatkowe oświetlenie, bidony czy sakwy. I najważniejsze - dobrze jest oznakować rower, aby zmniejszyć ryzyko kradzieży.

J.K.