W terenie zabudowanym pędził 155 km/h - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

W terenie zabudowanym pędził 155 km/h

Data publikacji 30.06.2020

Niestety nie wszyscy kierowcy reagują na apele o przestrzeganie prędkości. W ostatnich dniach zamojska grupa speed zatrzymała prawa jazdy kolejnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Niechlubny rekordzista na liczniku osobowej hondy miał 155 km/h. 21-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Policjanci z zamojskiego ruchu drogowego każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. Zwłaszcza teraz, gdy rozpoczęły się wakacje dbając o to, aby każdy bezpiecznie dojechał do miejsca wypoczynku w sposób szczególny zwracają uwagę na kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko znacznie przekraczając obowiązujące ograniczenia prędkości.   

Podczas jednej z takich kontroli w Wólce Łabuńskiej policjanci zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód osobowy. Pomiar radarem wykazał, że kierowca hondy w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 155 km/h. Policjanci przerwali tą niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedział 21-latek z gminy Łabunie. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat, a na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych. Stracił także uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące.

To nie jedyny zatrzymany przez mundurowych do kontroli drogowej kierowca, którego czeka 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. W miniony weekend oraz wczoraj policjanci z zamojskiej grupy speed zatrzymali kolejnych 7 "miłośników" szybkiej jazdy. Każdy z nich w obszarze zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Ponieśli oni konsekwencję prawne nieprzestrzegania obowiązujących przepisów mówiących o dozwolonej prędkości.

Często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Nie zastanawiają się jednak nad tym, co się stanie, jeśli nie zdążą zareagować na nagłą sytuację na drodze i dojdzie do wypadku. Przecież życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci ponawiają apel o rozsądek za kierownicą oraz poruszanie się z prędkością dostosowaną do obowiązujących przepisów, własnych umiejętności oraz panujących na drodze warunków.

D.K-B.