Aktualności

Nie zatrzymał się do kontroli, bo był nietrzeźwy i nie miał prawa jazdy

Data publikacji 30.06.2020

Poważne konsekwencje czekają 45 latka, który w Bronowicach w gm. Puławy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna był nietrzeźwy i nie miał uprawnień do kierowania. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy ruchu drogowego po prawie kilkometrowym pościgu.

Wczoraj w miejscowości Bronowice w gm. Puławy, policjanci ruchu drogowego wykonując czynności służbowe na miejscu kolizji, zauważyli jadącego w ich stronę busa, którego kierowca wyprzedzał inny pojazd, zjeżdżając przy tym na pobocze drogi. Widząc, że kierujący ma problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, policjanci podjęli próbę zatrzymania go do kontroli. Na widok funkcjonariusza  dającego mu sygnały do zatrzymania się, kierowca zaczął gestykulować rękami, po czym przyspieszył i minął policjanta, nie zatrzymując się do kontroli. Mundurowi podjęli pościg za kierowcą mercedesa. Został zatrzymany po około kilometrze, na terenie zamkniętej obecnie szkoły, gdzie próbował się ukryć.  

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca ma ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Gdy policjanci sprawdzili go w policyjnym systemie, okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Za swoje zachowanie 45 latek będzie odpowiadał przed Sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz niezatrzymanie się do kontroli grozi mu surowa kara.

E.R.K