Aktualności

KWP: Wojewódzkie eliminacje ogólnopolskich zawodów w ratownictwie medycznym Policji.

Data publikacji 30.05.2014

Wczoraj na terenie obiektów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zostały przeprowadzone eliminacje wojewódzkie, do finału II Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych. Podczas rywalizacji wyłoniono dwuosobową drużynę, która będzie reprezentowała garnizon lubelski w finałowy zmagań. Odbędą się one w ostatnich dniach czerwca w Szkole Policji w Słupsku. Gratulacje zwycięzcom złożył Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski.

W zawodach udział wzięli policjanci posiadający aktualne uprawnienia wynikające z Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Łącznie do rywalizacji przystąpiły 22 dwuosobowe patrole Policji, z komend miejskich i powiatowych Policji województwa lubelskiego, Oddziału Prewencji Policji w Lublinie oraz Wydziału Konwojowego KWP w Lublinie

Eliminacje przeprowadzono w celu wyłonienia reprezentacji najlepszych policjantów garnizonu lubelskiego. Wezmą oni udział w finale Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, które zostaną przeprowadzone w dniach 23 – 24 czerwca 2014 roku w Szkole Policji w Słupsku.

Podstawowym celem zawodów jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności policjantów z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej oraz upowszechnienie idei i zasad jej udzielania. Podczas wczorajszych zmagań policjanci wzięli udział w dwóch konkurencjach. Została sprawdzona ich wiedza teoretyczna z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zweryfikowano umiejętności praktyczne podczas scenek sytuacyjnych.

            I miejsce w zawodach zajęła reprezentacja Komendy Powiatowej Policji we Włodawie:

st. sierż. Damian Lis

st. sierż. Michał Pyrzyna

            II miejsce wywalczyły reprezentantki II komisariatu Policji w Lublinie:

st. post. Ewelina Kopycińska

st. post. Ewelina Kuśmiarz

             III miejsce przypadło policjantom z KMP Zamość:

sierż. szt. Agnieszka Plichta

st. sierż. Przemysław Medak

Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie w zmaganiach finałowych reprezentować będą policjanci z Włodawy. Gratulację zwycięzcom złożył Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski.

KG