Lublin: Amfetamina w pudełku po lodach. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Amfetamina w pudełku po lodach.

Data publikacji 31.05.2014

Za posiadanie znacznych ilości amfetaminy odpowie 27-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci z II komisariatu w jego mieszkaniu znaleźli blisko 100 g narkotyków. 27-latek usłyszał już zarzuty. Wczoraj na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Policjanci z II komisariatu Policji w Lublinie weszli do jednego z mieszkań na terenie dzielnicy Kalinowszczyzna. Był to efekt ustaleń operacyjnych, którzy uzyskali informację, że w mieszkaniu może być przechowywana amfetamina.

Typowania operacyjnych okazały się trafne. Podczas przeszukania mieszkania w jednym z pokoi policjanci odnaleźli ponad 50 woreczków strunowych z zawartością białego proszku. Po przebadaniu okazało się, że jest amfetamina o łącznej wadze blisko 100 g. Narkotyki ukryte był w pudełku po lodach.

Właścicielem pokoju okazał się 27-letni mieszkaniec Lublina. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu na wniosek policji i prokuratury trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może do 10 lat pozbawienia pomności.

KG