Biała Podlaska: Nietrzeźwy kierowca uderzył w budynek. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podlaska: Nietrzeźwy kierowca uderzył w budynek.

Data publikacji 23.06.2014

Kierujący samochodem marki Audi w miejscowości Droblin wypadł na łuku drogi z jezdni, zniszczył ogrodzenie i zatrzymał się na budynku mieszkalnym. Do szpitala przewieziono kierowcę i dwoje pasażerów. Jak się okazało mężczyzna prowadzący samochód miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.

         Do wypadku doszło około godziny 23.00. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca samochodu marki Audi nie dostosowując prędkości do warunków drogowych, zjechał na łuku jezdni na prawą stronę, a następnie uszkadzając ogrodzenie posesji dachował i uderzył w budynek mieszkalny. Za kierownica auta siedział 65-letni mieszkaniec gminy Leśna Podlaska, który jak się okazało miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna z poważnym urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala.

         Trafiło tam także dwoje jego pasażerów, 32-letnia kobieta i 52-letni mężczyzn, których nieprzytomnych i zakleszczonych w samochodzie wydobyli strażacy. Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu grozi do 4,5 roku pozbawienia wolności.