KWP: Policjanci oddali krew. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Policjanci oddali krew.

Data publikacji 23.06.2014

O tym, że krew stanowi najcenniejszy dar nie trzeba nikogo przekonywać. Wiedzą o tym również policjanci, którzy w codziennej służbie ratują ofiary wypadków, pomagają dorosłym i dzieciom. Dziś przed budynkiem KWP w Lublinie w mobilnym punkcie poboru krwi, policjanci i pracownicy cywilni komendy od rana oddawali honorowo krew.

       Ratować ludzkie zdrowie i życie można na wiele sposobów. Stróże prawa w codziennej służbie, podczas przeróżnych interwencji, narażając własne życie, ratują inne. Oddanie własnej krwi także jest ratowaniem tego, co najcenniejsze. Dlatego policjanci w miarę możliwości chętnie włączają się w tego typu akcje w ciągu roku. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie jak co roku organizuje akcję honorowego krwiodawstwa. Dziś przed budynkiem KWP w Lublinie w mobilnym punkcie poboru krwi, policjanci i pracownicy cywilni komendy od rana oddawali honorowo krew.

       Jak mówią honorowi krwiodawcy, nie ma nic cenniejszego, jak oddać kawałek siebie dla drugiego człowieka, bez oczekiwania na zapłatę. Pamiętajmy! Nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że coroczna akcja organizowana w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

       Okres wakacyjny to czas wyjazdów, wycieczek, ale i czas, kiedy dochodzi do większej ilości niebezpiecznych zdarzeń, w których lekarze walcząc z czasem, walczą też z brakami narzędzi do ratowania ludzkiego życia. Jednym z nich jest ten najcenniejszy dar – krew. Policjanci ostrzegając o niebezpieczeństwach i jednocześnie poprzez własną postawę zachęcają do udziału w tego typu akcjach.


AF.