Ryki: Uciekał przed policyjną kontrolą, miał prawie 3 promile. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Ryki: Uciekał przed policyjną kontrolą, miał prawie 3 promile.

Data publikacji 02.10.2014

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który uciekał przed ryckimi policjantami. Okazało się, że 57-latek nie zatrzymał się także policjantom z województwa mazowieckiego, gdzie spowodował kilka kolizji. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek  po godz. 17.00. Dyżurny ryckiej komendy odebrał informacje o nietrzeźwym kierowcy poruszającym się dostawczym volkswagenem.  Miał on być widziany w miejscowości Ownia. Natychmiast na miejsce udali się policjanci ryckiej drogówki.  Kierowca volkswagena kilkanaście minut wcześniej spowodował kolizję na terenie województwa mazowieckiego i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Ryccy policjanci podczas penetracji zauważyli wskazany pojazd. Podjęli próbę jego zatrzymania. Kierowca volkswagena nie zatrzymał się także tym razem. Policjanci podjęli pościg. Zatrzymali pojazd po kilku kilometrach. Kierowcą okazał się 57-latek, mieszkaniec gminy Ryki. Został sprawdzony na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był nietrzeźwy. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

 

Teraz 57-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymanie się do kontroli drogowe oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym po użyciu alkoholu. Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

J.W