Lublin: Kradli sprzęt budowlany z terenów budowy . - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Kradli sprzęt budowlany z terenów budowy .

Data publikacji 10.10.2014

Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy jaki zastosował Sąd Rejonowy w Lublinie wobec sprawców kradzieży z włamaniem do domów w budowie. Zatrzymani mężczyźni kradli głównie sprzęt budowlany. Łączna wartość skradzionego mienia to prawie 85 tysięcy złotych. Jeden z włamywaczy próbując uniknąć zatrzymania zaatakował funkcjonariusza łomem, później próbował przekupić innego z policjantów wręczając pieniądze w zamian za wolność. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin Północ w Lublinie.

Do kradzieży z włamaniem na terenach budowy dochodziło od września br. w Lublinie przy ul. Chodźki, ul. Chabrowej, ul. Żołnierskiej oraz w miejscowości Szerokie. Sprawcy okradali także piwnice przy ul. Samsonowicza i Weteranów w Lublinie. Łupem mężczyzn padł sprzęt budowlany o łącznej wartości niemal 85 000 złotych. Sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez policyjnych wywiadowców z KMP w Lublinie. Jeden z włamywaczy próbując uniknąć zatrzymania zaatakował funkcjonariusza łomem, później próbował przekupić innego policjanta wręczając pieniądze w zamian za wolność.

Podczas przeszukania wynajmowanej przez nich stancji mundurowi ujawnili i zabezpieczyli skradzione przedmioty. Zatrzymani to dwaj 23-latkowie z Lublina i Lubartowa. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty za kradzież z włamaniem do budynku przy ul. Żołnierskiej i czynną napaść na policjanta. Obaj będą również odpowiadać w warunkach recydywy. Ponadto śledczy udowodnili 23-latkowi z Lubartowa kradzieże z włamaniem na terenie budowy przy ul. Chodźki, ul. Chabrowej w Lublinie oraz w miejscowości Szerokie, a także do piwnic przy ul. Samsonowicza i Weteranów w Lublinie.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

AF.

Ładowanie odtwarzacza...