Biłgoraj: Usuwała klipsy zabezpieczające i kradła odzież - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biłgoraj: Usuwała klipsy zabezpieczające i kradła odzież

Data publikacji 22.10.2014

Biłgorajscy kryminalni zatrzymali 33-letnią mieszkankę Biłgoraja, która od czerwca b.r. kradła markową odzież z jednej z „sieciówek”. Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta posługując się specjalnym magnesem usuwała klipsy zabezpieczające, kradła ubrania, a następnie niepostrzeżenie wychodziła z zakupami, nie płacąc za nie. Policjanci zabezpieczyli w jej mieszkaniu odzież i narzędzie służące do przestępstwa. Wartość skradzionego towaru oszacowano na conajmniej 3 tysiące złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali sprawczynię kradzieży ubrań w jednym z biłgorajskich markowych sklepów. Jak ustalili policjanci, w sklepie od kilku miesięcy ubywało towaru, a czujniki nie wykrywały momentu wynoszenia odzieży poza teren sklepu.

Po otrzymaniu zgłoszenia o dokonywanych kradzieżach, kryminalni szybko ustalili kim jest sprawca. Policjanci weszli do mieszkania 33-mieszkanki Biłgoraja, gdzie odnaleźli odzież o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Jak się okazało, kobieta posługiwała się specjalnym magnesem, którym usuwała klipsy zabezpieczające, dzięki czemu mogła wymknąć się ze skradzionymi zakupami.

Kobieta przyznała policjantom, że od 4 miesięcy dokonywała w ten sposób kradzieży w sklepie. Funkcjonariusze zabezpieczyli ubrania, jak i narzędzie służące sdo popełnienia przestępstwa. Policjanci w chwili obecnej ustalają wszystkie szczegóły dotyczące tego zdarzenia.

33-latka za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kradzież grozi kara nawet 5 lat więzienia.

M.W.