Lublin: Sierż. Ilona Działa wśród najlepszych sportowców Lubelszczyzny!

Data publikacji 01.02.2015

Sierż. Ilona Działa – policjantka z IV Komisariatu Policji w Lublinie zajęła 8 miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca województwa lubelskiego. Nasza policjantka od 20 lat trenuje Taekwon – Do. Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy wywalczyła Srebrny medal w walkach w kat. - 56kg oraz srebrny medal w układach formalnych II Dan. W konkurencjach drużynowych, wraz z koleżankami z reprezentacji, zdobyła złoty medal w walkach

Plebiscyt organizowały; Dziennik Wschodni, TVP Lublin, Radio Lublin i Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie. Ostatecznie uplasowała się na 8 miejscu spośród 25 zawodników nominowanych do plebiscytu na najpopularniejszego sportowca województwa lubelskiego 2014r.

W dorobku sportowym naszej koleżanki znajduje się pokaźna kolekcja medali i zdobytych tytułów. Zawodniczka w tym roku została podwójną wicemistrzynią Europy seniorek. W październiku w stolicy Węgier - Budapeszcie w VI Pucharze Europy Juniorów i Seniorów w Taekwon-do ITF nasza funkcjonariuszka wywalczyła łącznie cztery medale. Indywidualnie, srebrny medal w układach II Dan i brązowy w walkach w kat. -56 kg. Drużynowo, wywalczyła złoty krążek w układach oraz srebrny - w walkach.

Z kolei w czerwcu w XXVII Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF w Częstochowie Ilona obroniła tytuł Mistrzyni Polski w układach indywidulanych kobiet II Dan. Nasza policjantka zdobyła także srebrny medal w konkurencji walki kobiet w kat.- 56 kg.

W maju b.r. Ilona Działa udowodniła, że należy do światowej czołówki Taekwon - Do. Policjantka reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Seniorów i Juniorów w Taekwon-do ITF, które odbyły się miejscowości Riccione we Włoszech. W konkurencjach indywidualnych Ilona dwukrotnie stawała na podium mistrzostw. Srebrny medal wywalczyła w walkach w kat. - 56kg oraz srebrny medal w układach formalnych II Dan. W konkurencjach drużynowych, wraz z koleżankami z reprezentacji, zdobyła złoty medal w walkach oraz srebrny medal w układach. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji.