Aktualności

Radzyń Podl.: Policjanci ujawnili 10 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Data publikacji 20.02.2015

10 automatów służących do gier hazardowych ujawnili i zabezpieczyli radzyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej. Jest to efekt kontroli prowadzonej pod kątem legalności udostępnianych tego typu urządzeń. Ujawnione w dwóch lokalach maszyny zostały zabezpieczone i przetransportowane do Urzędu Celnego. Za prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego radzyńskiej komendy ustalili, że w dwóch lokalach na terenie miasta znajdują się nielegalne urządzenia, które służą do prowadzenia gier hazardowych. W minioną środę policjanci wspólnie z funkcjonariuszami  Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej wspólnie zweryfikowali tę informację. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli łącznie 10 automatów służących do gier hazardowych, które  znajdowały się tam nielegalnie.  Maszyny  zostały przetransportowane do Urzędu Celnego.

To już kolejne zabezpieczenia  automatów, do których doszło na terenie powiatu radzyńskiego w tym roku. To efekt walki z nielegalnym hazardem prowadzonej przez Zespół dw. z korupcją i przestępczością gospodarczą Wydziału Kryminalnego .

Funkcjonariusze przypominają, iż urządzanie i prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

B.S.