Aktualności

KWP: Oddają nakrętki by spełniać dziecięce marzenia

Data publikacji 05.03.2015

Dwadzieścia siedem 100-litrowych worków z zawartością plastikowych nakrętek to efekt „Zakręconej Akcji”, w którą włączyli się funkcjonariusze i pracownicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zbierane już od ponad dwóch lat nakrętki sukcesywnie przekazywane są dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia celem przekazania do recyclingu. Dzięki pozyskanym w ten sposób środkom pieniężnym, spełniane są dziecięce marzenia.

Policjanci i pracownicy z KWP w Lublinie, podobnie jak inne lubelskie instytucje,  włączyli się do „Zakręconej Akcji” ponad dwa lata temu. Akcja pod hasłem „Mniej śmieci, więcej radości” polega na zbieraniu plastikowych nakrętek, które następnie przekazywane są do Lubelskiego Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia. Hospicjum od kilkunastu już lat zajmuje się całodobową opieką medyczną nieuleczalnie chorych dzieci z terenu naszego województwa, w ich domach. A po to, by cierpiące dzieci mogły jak najlepiej wykorzystać dany im czas. Jednak by móc pomagać chorym dzieciom i spełniać ich małe marzenia, niejednokrotnie potrzebne są środki finansowe.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że można je pozyskać dzięki plastikowym nakrętkom. Dla jednych jest ona zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych  staje się pomocną dłonią w drodze do lepszego życia. Jaką wartość mają plastikowe nakrętki, a co dopiero, wypełniony nimi worek dobrze wiedzą o tym policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W budynku komendy przy drzwiach ustawiony jest pojemnik „Zakrętkożercy” z hasłem: „Nie wykręcaj się! Pomóż chorym dzieciom”. Właśnie do niego lądują nakrętki przyniesione przez mundurowych i pracowników zbierane w domach bądź w poszczególnych wydziałach. Co pewien czas przywożone są one również z wydziałów KWP usytuowanych w innych rejonach naszego miasta.

Jak policzyliśmy, łącznie od jesieni 2012 roku udało się uzbierać i przekazać dla hospicjum 27 100-litrowych worków z zawartością plastikowych nakrętek. Jak ustaliliśmy, oddane nakrętki są w dalszej kolejności segregowane pod względem kolorów i udają się samochodem ciężarowym w długą drogę do jednej z firm w naszym kraju zajmującej się recyclingiem. Dzięki otrzymanym w ten sposób środkom finansowym  dzieciaki – podopieczni hospicjum i ich rodziny mogą liczyć na wsparcie socjalne: prezenty, pomoce szkolne, wyjazdy wakacyjne oraz spełnianie marzeń.

Form pomocy jest wiele. Ważne jest to, by czynić to bezinteresownie i z sercem. Akcja zbierania nakrętek ciągle trwa.

A.K.

Powrót na górę strony