Aktualności

Biała Podl.: Policjant po służbie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę.

Data publikacji 10.08.2015

W piątek wieczorem wracający z popołudniowej służby policjant Wydziału Kryminalnego terespolskiego komisariatu zauważył poruszający się wężykiem samochód. Kiedy auto zjechało na pobliską stację paliw, funkcjonariusz zatrzymał kierowcę do czasu przybycia umundurowanych kolegów. Jak się okazało kierowca miał ponad 3,3 promila alkoholu.

W piątek około godziny 22.00 wracający po służbie do domu policjant terespolskiego komisariatu zauważył jadącego wężykiem trasą krajową numer 2 VW Golfa. Funkcjonariusz powiadomił oficera dyżurnego, który skierował znajdujący się w okolicy patrol ruchu drogowego.

Kiedy golf zjechał na stację paliw, policjant zatrzymał kierowcę do czasu przybycia umundurowanego patrolu. Jak się okazało po zbadaniu stanu trzeźwości kierujący znajdował się w stanie kompletnego upojenia alkoholowego i miał w organizmie 3,3 promila alkoholu, a samochodem kierował nie mając wymaganych do tego uprawnień.

34-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz popełnione wykroczenie kierowania autem bez uprawnień.

JJ