Aktualności

Chełm: Nie zatrzymał się do kontroli, bo przewoził papierosy bez akcyzy

Data publikacji 12.08.2015

Kilka minut trwał pościg drogówki ulicami Chełma za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało powodem ucieczki kierowcy był fakt, że przewoził papierosy pochodzące z przemytu. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za przewożenie kontrabandy, ale też za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogoweji jechał po chodniku. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy.

Wczoraj około godz. 19.00 policjanci z chełmskiej drogówki udali się w kierunku ulicy Hrubieszowskiej. Miał tam jechać samochód marki Chrysler, w którym znajdowały się papierosy bez polskiej akcyzy. Kiedy funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd, udali się za nim dając jednocześnie sygnały do zatrzymania. Kierujący nie reagował na to i dalej kontynuował swoją jazdę ulicami miasta. W pewnej chwili chcąc uniknąć zatrzymania jechał nawet po chodniku.
 
Policjanci zatrzymali ten samochód na ulicy Lwowskiej. Okazało się, że kierował nim 32- letni mieszkaniec miasta.. W samochodzie mundurowi znaleźli i zabezpieczyli blisko 3500 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Zatrzymali też prawo jazdy kierującego.
 
Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 56 tysięcy złotych. Mężczyzna jeszcze wczoraj usłyszał zarzuty przewożenia papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Odpowie też za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej i jechał po chodniku.

E.C.