Lublin: Wpadł podczas dostawy „towaru” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Wpadł podczas dostawy „towaru”

Data publikacji 22.08.2015

Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili i zabezpieczyli ponad 1500 paczek papierosów bez akcyzy oraz 5 kilogramów suszu tytoniu. Właściciel kontrabandy wpadł w ręce policjantów, kiedy przywiózł towar na jedno z targowisk. Okazał się nim 56-letni mieszkaniec Lublina. W przypadku wprowadzenia kontrabandy do obiegu Skarb Państwa straciłby niemal 30 000 zł.

     Wczoraj około południa policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP Lublin zatrzymali 56-letniego mieszkańca Lublina. Mieli informacje, że może przewozić papierosy bez akcyzy. Został zatrzymany na ul. Niepodległości, gdy przywiózł nielegalny towar na targowisko. W samochodzie policjanci ujawnili 1579 paczek papierosów bez akcyzy, 5 kg tytoniu, oraz 4 litry alkoholu.  W przypadku wprowadzenia kontrabandy do obiegu Skarb Państwa straciłby niemal 30 000 zł. Okazało się, że 56 letni mieszkaniec Lublina był już karany za to przestępstwo.

    Policjanci z lubelskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tylko w ciągu tego tygodnia zatrzymali dwóch przewoźników kontrabandy. W miniony wtorek zatrzymali 41-letniego ob. Ukrainy. Mężczyzna pod jednym z marketów w Lublinie oferował do sprzedaży bezakcyzyowy towar. Policjanci ustalili, że pozostałą część kontrabandy 41 latek przechowuje w samochodzie oraz w garażu. Łącznie zabezpieczyli blisko 1000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

A.K.