Biała Podl.: 5 tysięcy paczek papierosów w wynajmowanych garażu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: 5 tysięcy paczek papierosów w wynajmowanych garażu

Data publikacji 03.03.2016

Kolejną w tym tygodniu partię papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z powiatu bialskiego. Tym razem funkcjonariusze KP w Międzyrzecu Podlaskim przeszukali garaż wynajmowany przez mieszkankę tego miasta. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli blisko 5 tys. paczek papierosów różnych marek.

    Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego międzyrzeckiego komisariatu uzyskali informację, że w jednym z wynajmowanych garaży przy ul. Wyszyńskiego mogą znajdować się znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. W trakcie przeszukania tego pomieszczenia funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 5 tys. paczek takich papierosów. Przy wprowadzeniu do obrotu takiej ilości papierosów uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosłoby ponad 82 tys. zł.

    Wynajmująca garaż 48-letnia kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. Dzisiaj będą z nią wykonywane czynności procesowe. Z uzyskanych wstępnie informacji wynika, że była ona już notowana za wykroczenia skarbowe przez służby graniczne. Zatrzymanej grozi kara grzywny, a zabezpieczona kontrabanda ulegnie przepadkowi.

J.J.