Puławy: Wmawiał policjantom, że siedzenie się nie składa - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Wmawiał policjantom, że siedzenie się nie składa

Data publikacji 20.04.2016

30 latek z Chełma podczas kontroli drogowej próbował wmówić policjantom, że siedzenia w jego renault nie składają się. Policjanci nie dali wiary jego słowom i chwilę później znaleźli specjalną skrytkę, a w niej 2300 papierosów bez akcyzy. Straty na szkodę Skarbu Państwa oszacowane zostały na blisko 40 tys. złotych. Zatrzymanemu grożą wysokie kary grzywny oraz przepadek nielegalnego towaru.

Wczoraj po południu policjanci puławskiej drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli kierującego renaultem. Podczas kontroli pojazdu w miejscowości Osiny, funkcjonariusze zauważyli nietypowe tylne siedzenie. Wewnątrz bagażnika również nic nie było.  Część grodziowa między bagażnikiem a przedziałem pasażerskim wykonana była z jednego pełnego elementu, natomiast tylne oparcie kanapy było dzielone., co nie odpowiadało oryginalnej budowie pojazdu.

30 latek z Chełma próbował wmówić policjantom, że siedzenia w jego aucie nie składają się. Policjanci nie dali za wygraną. Po złożeniu oparcia kanapy znaleźli  specjalną skrytkę, a w niej ponad  2300 papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mieszkaniec Chełma przyznał  później stróżom prawa, że papierosy zakupił, aby sprzedać w Warszawie. Nielegalny towar został zabezpieczony.

Jeszcze wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty z kodeksu karno skarbowego. Zatrzymanemu grożą wysokie kary finansowe oraz przepadek 2300 paczek papierosów.

MK