Lubartów: O 9-latku, który sam podróżował koleją - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lubartów: O 9-latku, który sam podróżował koleją

Data publikacji 30.05.2016

Dziewięciolatek z Lublina sam podróżował pociągiem. Policjantom powiedział, że chciał pojechać do dziadków do Parczewa. Z komendy odebrała go zaskoczona matka. Twierdziła, że chłopiec jeszcze niedawno bawił sie przed blokiem. Nie sądziła, że może przyjść mu do głowy taki pomysł.

    W niedzielę po południu policjanci z Lubartowa otrzymali informację o dziecku, które samotnie podróżowało pociągiem relacji Lublin - Parczew. Chłopiec został odebrany przez mundurowych od obsługi pociągu na stacji w Lubartowie. W rozmowie chłopiec powiedział jak się nazywa, że ma 9 lat, mieszka w Lublinie i postanowił pojechać do dziadków w Parczewie nikomu nic nie mówiąc. 

   Niedługo potem policjanci ustalili dokładny adres zamieszkania chłopca i powiadomili jego matkę. Kobieta była zaskoczona całą sytuacją. Twierdziła, że chłopiec jeszcze niedawno bawił sie przed blokiem. Nie sądziła, że może przyjść mu do głowy taki pomysł. 9-latek cały i zdrowy wraz z matką wrócił do domu. Wyglądał na bardzo podekscytowanego zamieszaniem wokół własnej osoby i przejażdżką radiowozem.

G.P.