Lublin: Areszty za posiadanie znacznych ilości narkotyków - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Areszty za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Data publikacji 30.06.2016

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 23-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z KMP w Lublinie. W mieszkaniu na lubelskich Bronowiczach ukrywał blisko 300 porcji narkotyków. Do aresztu trafił też za zatrzymany kilka dni wcześniej 20-latek, który odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków innym osobom.

23-letni Lublinianin zatrzymany został w miniony wtorek w jednym z mieszkań na lubelskich Bronowiczach. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową podejrzewali go o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Według ich ustaleń, 23-latek miał też czynić przygotowania do wprowadzania ich do obrotu.

Na miejscu okazało się, że podejrzenia były całkiem uzasadnione. W mieszkaniu policjanci znaleźli blisko 300 porcji siarczanu amfetaminy znajdującego się w różnych opakowaniach. Funkcjonariusze zabezpieczyli też dwie elektroniczne wagi oraz około 60 porcji suszu marihuany.

Właściciel nielegalnych substancji został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj policjanci doprowadzili do go sądu. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. ?Wkrótce odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków i  przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu.

Do aresztu na 3 miesiące trafił tez przed kilkoma dniami zatrzymany przez tych samych policjantów 20-latek. Policjanci namierzyli go z kolei na lubelskim Wrotkowie. W mieszkaniu, gdzie przebywał,  zabezpieczyli należące do niego ponad 300 porcji marihuany. Również i on odpowie niebawem za posiadanie znacznej ilości narkotyków, ich udzielanie i czerpanie z tego tytułu korzyści majątkowych. Za to przestępstwo może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

AK