Aktualności

Opole Lub: Powstrzymali nietrzeźwego kierowcę, dziś dziękował im komendant

Data publikacji 30.06.2016

Wyrazy uznania oraz najserdeczniejsze gratulacje od komendantów opolskiej jednostki policji otrzymało dzisiaj dwoje mieszkańców gminy Wilków. Małżeństwo pod koniec maja br. uniemożliwiło dalszą jazdę samochodem pijanemu 38 - latkowi. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i na dodatek kierował kradzionym autem.

Mieszkańcy powiatu opolskiego nie byli obojętni, zareagowali gdy zauważyli na drodze  volkswagena należącego do ich znajomej. Samochód jechał całą szerokością drogi , a za kierownicą siedził obcy mężczyzna.  Nie wahali się postanowili uniemożliwić kierującemu dalszą jazdę. Widząc, iż kierujący volkswagenem mężczyzna jest pod znacznym wpływem alkoholu oraz  nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć, skąd ma pojazd znajomej, jedno z małżonków wsiadło za kierownicę i odprowadziło passata wraz z pijanym mężczyzną na posesję właścicielki auta.

Jak się okazało, kobieta chwilę wcześniej przyjechała samochodem pod swój lokal gastronomiczny  w Wilkowie. Tam zaparkowała passata i poszła otworzyć drzwi pozostawiając przy tym kluczyki w stacyjce pojazdu.  Wysiadając z auta, kobieta zauważyła, że na ławce przed lokalem śpi znany jej 38 – letni mieszkaniec gminy Wilków. Kiedy po krótkiej chwili wróciła po towar, pod pizzerią nie było już ani pojazdu ani śpiącego mężczyzny. Kobieta wezwała Policję.

Po obywatelskim ujęciu  złodziej został przewieziony na Komendę Policij.38 – latek został poddany badaniu stanu trzeźwości, które wykazało w jego organizmie  ponad trzy  promile alkoholu.  Gdyby nie postawa małżonków,  mogłoby dojść do tragedii. 

Dziś mieszkańcy gminy Wilków usłyszeli podziękowania oraz wyrazy uznania od komendantów opolskiej jednostki. O tym, że warto reagować na nietrzeźwych kierujących, będzie przypominać im pamiątkowy dyplom oraz policyjna maskotka.

E.Ż.