Zamość: Przewoził kontrabandę wspólnie z synami - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Przewoził kontrabandę wspólnie z synami

Data publikacji 01.10.2016

Ponad tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy przewoził samochodem 52-letni obywatel Ukrainy podróżujący wspólnie z dwoma synami. Mężczyźni zatrzymani zostali do kontroli drogowej w miejscowości Sitaniec. Bagażnik renaulta, jak i skrytki w samochodzie wypełnione były nielegalnym towarem. Straty Skarbu Państwa sięgają kwoty ponad 17 tys. złotych. Za przestępstwo akcyzowe kodeks karno skarbowy przewiduje wysoką grzywnę oraz przepadek mienia.

Dzisiejszej nocy w Sitańcu, zamojscy policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej samochód renault na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Kierującym pojazdem okazał się 52-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna podróżował wspólnie z dwoma synami. Jak się okazało, bagażnik samochodu, jak i skrytki w aucie wypełnione był papierosami. Żadna paczka nie posiadała polskich znaków skarbowych akcyzy. W sumie mundurowi ujawnili ponad tysiąc takich paczek papierosów.

Bezakcyzowy towar został zabezpieczony, a przewożący go mężczyźni zatrzymani zostali w policyjnym areszcie. Jak ustalili policjanci wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wynosi ponad 17 tys. złotych.

Za przestępstwo akcyzowe kodeks karno skarbowy przewiduje wysoką grzywnę oraz przepadek mienia.

JK