Lublin: Przywłaszczył pieniądze należące do sąsiadki - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Przywłaszczył pieniądze należące do sąsiadki

Data publikacji 02.11.2016

Kryminalni z V komisariatu zatrzymali 52-letniego mieszkańca Lublina, który odpowie za przywłaszczenie pieniędzy. Mężczyzna robiąc zakupy w jednym z marketów, zauważył jak stojącej przed nim w kolejce kobiecie wypadł portfel. Zamiast oddać go właścicielce, przydeptał go nogą i schował do kieszeni. Pomimo tego, iż portfel należał do jego sąsiadki, pokusa okazała się silniejsza. Sprawca zabrał 1700 zł, a portfel z dokumentami położył na parapecie marketu. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku października w jednym z marketów przy ul. Śliwińskiego w Lublinie. Mężczyzna robiąc zakupy zauważył jak stojącej przed nim w kolejce kobiecie wypadł portfel. Wtedy zamiast oddać go właścicielce, przydeptał go nogą, a kiedy kobieta wyszła ze sklepu,  podniósł i schował do swojej kieszeni. Następnie wyszedł z nim ze sklepu.  Pomimo tego iż zauważył, że portfel należy do 35-letniej kobiety mieszkającej z nim w bliskim sąsiedztwie, pokusa okazała się silniejsza. Sprawca wyjął 1700 zł, a portfel z dokumentami położył na parapecie marketu.

Policjanci kryminalni z V Komisariatu Policji w Lublinie prowadząc tę sprawę ustalili i zatrzymali sprawcę przywłaszczenia. Okazał się nim 52-letni mężczyzna, który mieszka w tym samym bloku, co poszkodowana.

Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do winy. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

K.K.