Puławy: Zabezpieczyli prawie ćwierć tony tytoniu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Zabezpieczyli prawie ćwierć tony tytoniu

Data publikacji 05.11.2016

Policjanci z Nałęczowa wspólnie z funkcjonariuszami z Urzędu Celnego zabezpieczyli wczoraj blisko ćwierć tony tytoniu. Zatrzymany został również 65 letni mieszkaniec gm. Wąwolnica, który sprzedawał przygotowany tytoń. Straty Skarbu Państwa zostały wyliczone na ponad 100 tys. złotych. Zatrzymanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.

    Policjanci z Posterunku Policji w Nałęczowie wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Lublinie realizowali wczoraj wcześniejsze ustalenia. Wynikało z nich, że jeden z mieszkańców Kębła gm. Wąwolnica sprzedaje krajankę tytoniu. W pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę policjanci ujawnili sprzęt potrzebny do przygotowania tytoniu do sprzedaży tj. urządzenie do cięcia oraz prowizoryczną suszarkę.

   Mundurowi zabezpieczyli również 225 kg suszu tytoniu spakowanego w 28 workach oraz 12 kg krajanki. Straty Skarbu Państwa zostały wyliczone na ponad 100 tys. złotych. 65 latek został zatrzymany po czym usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.

MK