Lublin: Dokonali rozboju na dostawcy jedzenia - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Dokonali rozboju na dostawcy jedzenia

Data publikacji 06.02.2017

Lubelscy policjanci zatrzymali dwoje sprawców rozboju na dostawcy jedzenia. 20-letnia kobieta i jej 21-letni kompan grożąc 20-letniemu mężczyźnie zażądali wydania pieniędzy. Poszkodowany oddał całą gotówkę jaką posiadał przy sobie. Dzisiaj sprawcy zostaną doprowadzeni do Prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godzinie 1:00 na ul. Montażowej w Lublinie. 20-letni dostawca jedzenia udał się tam w celu dostarczenia zamówienia. Kiedy wychodził z klatki zaczepiła go młoda kobieta, która znajdowała się w towarzystwie 4 innych osób. Grożąc mu zażądała wydania pieniędzy. Dostawca dał kobiecie 11 zł i ruszył w kierunku swojego auta. Następnie kiedy chciał wejść do samochodu podbiegł do niego mężczyzna, który znajdował się w tej grupie. Również używając gróźb zażądał wydania całej gotówki. Poszkodowany oddał pozostałe pieniądze, które miał przy sobie i odjechał z miejsca zdarzenia. O całym zajściu powiadomił policję.

Skierowani na miejsce policjanci z II Komisariatu Policji zatrzymali w pobliżu miejsca zdarzenia kobietę, która odpowidała rysopisowi. Okazała się nią 20-letnia mieszkanka Lublina. Chwilę później na ul. Andersa wpadł drugi sprawca. Zatrzymał go patrol wywiadowców z KMP w Lublinie. Dodatkowo przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili amfetaminę. Mężczyzna to 21-letni mieszkaniec Lublina. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Dzisiaj zostaną doprowadzeni przez policjantów z VI Komisariatu Policji w Lublinie do Prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Za dokonanie rozboju grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. 21-latek będzie odpowiadał również za posiadanie środków odurzających.

K.K.