KWP: Uważajmy na drogach - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Uważajmy na drogach

Data publikacji 07.02.2017

Zimowa aura nas nie opuszcza. Padający, marznący śnieg i śliska nawierzchnia z takimi warunkami muszą liczyć się kierowcy. Apelujemy o rozsądek i rozwagę. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!

Na bezpieczeństwo w ruchu drogowym wpływają różne czynniki. Są nimi kierowcy, ich zachowanie i poszanowanie prawa oraz innych użytkowników dróg, samochody, które są coraz nowsze i coraz bardziej bezpieczne oraz drogi. Nie można jednak zapomnieć o działalności policyjnych patroli w zakresie efektywnego nadzoru nad ruchem drogowym oraz szeregu akcji prowadzonych przez mundurowych na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Zimowa aura nas nie opuszcza. Padający marznący śnieg i śliska nawierzchnia z takimi warunkami muszą liczyć się kierowcy. Dlatego wsiadając za kółko warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Przy   takich warunkach koła szybko tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę - wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt może skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu!

Szczególny apel kierujemy także do pieszych, uczulając, że wchodzenie tuż przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się tragicznie. Wzmożoną czujność należy zachować także bezpośrednio na pasach. Należy się upewnić, czy kierowca zdąży wyhamować.

Przy tej okazji podajemy statystyki dotyczące minionego miesiąca. Mniej wypadków, mniej ofiar śmiertelnych i osób rannych odnotowaliśmy w styczniu bieżącego roku w porównaniu z pierwszym miesiącem 2016 roku.  Na drogach Lubelszczyzny doszło do 59 wypadków – 15 mniej niż w 2016 roku.  W zdarzeniach tych zginęło 8 osób a 73 zostało rannych. W styczniu 2016 zginęło 12 osób a 94 odniosło obrażenia.

 

R.L.R

 

Ładowanie odtwarzacza...