Aktualności

Lublin: Policjanci odzyskali przetwornice baterii słonecznych o wartości ponad pół miliona złotych

Data publikacji 16.02.2017

Dzięki współpracy policjantów KMP w Lublinie z funkcjonariuszami z CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego i Niemiec zatrzymanych zostało czterech mężczyzn, mieszkańców woj. lubuskiego i lubelskiego. Podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa mienia znacznej wartości. Policjanci odzyskali skradzione poza granicami naszego kraju przetwornice paneli solarnych fotowoltaicznych. Wartość odzyskanego mienia szacowana jest na kwotę ponad pól miliona złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie dzięki współpracy z funkcjonariuszami  CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego i policją niemiecką zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 35 – 37 lat.  Podejrzani zostali zatrzymani w związku z kradzieżą, która miała miejsce kilka dni temu poza granicami naszego kraju. Z terenu jednego z parków solarnych w Niemczech skradzione zostały przetwornice paneli solarnych fotowoltaicznych.  Skradziony towar trafił na Lubelszczyznę.

 

W miniony wtorek policjanci z KMP w Lublinie weszli na teren jednej z posesji w powiecie lubelskim. Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 35 do 37 lat. Trzej z zatrzymanych to mieszkańcy woj. lubuskiego, kolejny 37 latek to mieszkaniec Lublina.   Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli pochodzący z kradzieży sprzęt o wartości ponad pół miliona złotych. Wczoraj z zatrzymanymi trwały czynności procesowe. Wszyscy doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim.  Zarzuty dotyczą paserstwa mienia znaczonej wartości.

Dzisiaj podejrzani będą doprowadzeni do sądu.  Grozić im może kara do 10 lat pozbawienia wolności

 

R.L.R

Ładowanie odtwarzacza...