Opole Lub.: Opowiedz mi jak być bezpiecznym - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Opowiedz mi jak być bezpiecznym

Data publikacji 16.02.2017

Dzisiaj opolscy policjanci gościli z wizytą w szkole podstawowej w Kępie Piotrawińskiej. Stróże prawa rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. W czasie spotkania szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo w czasie drogi do szkoły. Funkcjonariusze tłumaczyli jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, przypominali , jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz ćwiczyli wraz z maluszkami pozycję: „Żółwika”

Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom, kto jest ich dzielnicowym oraz jak ważną funkcję pełni taki policjant w życiu lokalnej społeczności. Mundurowi objaśnili milusińskim na czym polega praca policjanta, omówili jego wyposażenie do codziennej służby oraz umundurowanie.

W dalszej części młodzi uczestnicy przypomnieli sobie numery alarmowe oraz sposób postępowania w przypadku ataku psa. Z uwagą również obejrzeli przygotowany przez funkcjonariuszy film na temat zabaw na śniegu i lodzie i na przykładzie bohatera przekonali się dlaczego należy unikać zimowych niebezpieczeństw. Dzieci odpowiadając na zadawane pytania, wykazywały się niemałą wiedzą również z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W nagrodę za doskonałą znajomość zasad bezpieczeństwa wszyscy mogli  obejrzeć sprzęt służbowy, który przywieźli ze sobą mundurowi.  

Dzisiejsza wizyta była częścią całej serii spotkań policjantów z uczniami z powiatu opolskiego. Funkcjonariusze mają w planach kolejne wizyty, podczas których rozmawiać z dziećmi o tym, jak być bezpiecznym w domu i na drodze.