Puławy: Ponad tysiąc paczek papierosów bez akcyzy nie trafi na rynek - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Ponad tysiąc paczek papierosów bez akcyzy nie trafi na rynek

Data publikacji 17.02.2017

Ponad tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw z Przestępczością Gospodarczą puławskiej komendy. Przewoził je obywatel Ukrainy, który już usłyszał zarzut. Gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby prawie 20 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego. Mężczyźnie grozi grzywna i przepadek nielegalnego towaru.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą puławskiej komendy  zatrzymali do kontroli w nocy samochód osobowy, w którym jak podejrzewali, przewożona jest kontrabanda. Ich podejrzenia okazały się słuszne, kierujący samochodem 38 – letni obywatel Ukrainy miał sporo do ukrycia. W bagażniku samochodu policjanci znaleźli ponad 1000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek to Skarb Państwa straciłby prawie 20 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego. Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

E.R.K