Chełm: Oszust wpadł podczas zaaranżowanego spotkania - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Oszust wpadł podczas zaaranżowanego spotkania

Data publikacji 17.02.2017

Czterech mężczyzn padło ofiarą oszusta, który oferował załatwienie pracy za granicą. Ogłoszenie swoje zamieścił na jednym z portali internetowych. Od każdego z nich pobrał pieniądze, jako gwarancję, że się nie wycofają. Gdy jednak wyjazd nie doszedł do skutku, ci o zdarzeniu pokrzywdzeni powiadomili Policję.

We wtorek dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie związanym z pośrednictwem w załatwieniu pracy za granicą. Z ustaleń śledczych wynika, że 24-letni mieszkaniec gminy Leśniowice zamieścił na jednym z portali internetowych ofertę pracy w Szwecji. Na jego ogłoszenie odpowiedziało czterech mężczyzn. Zażądał od każdego z nich wpłaty po 300 złotych jako gwarancją, że się nie wycofają. Pobrał na ten cel łącznie 1200 złotych.

Wyjazd  jednak nie doszedł do skutku. Policjanci zatrzymali 24-latka w czasie zaaranżowanego przez nich spotkania. Mężczyzna usłyszał już zarzuty oszustwa. Został też doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za oszustwo grozi kara  do lat 8 lat pozbawienia wolności.


E.C.