Opole Lub.: Policjanci rozmawiali z seniorami - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Policjanci rozmawiali z seniorami

Data publikacji 17.02.2017

Opolscy policjanci spotkali się z członkami Wilkowskiego Klubu seniora. Mundurowi rozmawiali o oszustach i stosowanych przez nich metodach. Prezentowali również jak posługiwać się Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spotkanie było wspaniałą okazją by poznać swojego dzielnicowego oraz założenia programu: „Dzielnicowy bliżej nas”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim kontynuując cykl działań o tematyce prewencyjnej, wczoraj spotkali się z członkami Klubu Seniora w Wilkowie.

W trakcie pogadanki mundurowi opowiadali gospodarzom o oszustwach, ich sprawcach oraz metodach, którymi się posługują. Policjanci z uwagą słuchali o doświadczeniach gospodarzy w kontaktach z oszustami oraz doradzali jak powinni postąpić pokrzywdzeni przez tego rodzaju przestępstwa. Takie informacje stanowią dla Stróżów Prawa bezcenną skarbnicę prewencyjnej wiedzy, która pozwoli ustrzec innych przed działaniami przestępcy. 

Wczorajsze spotkanie było również dobrą okazją by zapoznać zgromadzonych z aplikacją: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci wyjaśniali czemu służy mapa oraz szczegółowo instruowali jak się nią posługiwać.

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że szczególnie istotną wartością tego spotkania była obecność dzielnicowego. Uczestnicy zadawali mnóstwo pytań dotyczących bezpieczeństwa w gminie oraz planowanych prewencyjnych przedsięwzięć. W efekcie tego spotkania obie strony umówiły się na kolejne spotkanie poświęcone oszustwom internetowym..