Włodawa: Zareagował widząc nietrzeźwego za kierownicą - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Włodawa: Zareagował widząc nietrzeźwego za kierownicą

Data publikacji 24.02.2017

Wzorową postawą obywatelską wykazał się 44-letni mieszkaniec gm. Hańsk, który uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Mężczyzna widząc jak, kierowca forda znajdujący się pod działaniem alkoholu próbuje odjechać spod sklepu, natychmiast zareagował i unieruchomił silnik pojazdu, wyjął kluczyki ze stacyjki, a następnie powiadomił policję. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał w organizmie prawie 2 promile.

Wczoraj ok. godz. 15:30 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w m. Macoszyn Mały nietrzeźwy kierujący próbuje odjechać samochodem. Na miejsce zostali skierowani policjanci Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający, mieszkaniec gm. Hańsk, widząc jak mężczyzna znajdujący się pod widocznym działaniem alkoholu próbuje odjechać spod sklepu samochodem m-ki Ford Fiesta natychmiast zareagował. Najpierw unieruchomił silnik pojazdu, a następnie wyjął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Po przebadaniu na stan trzeźwości okazało się, że kierujący, 79-latek z gm. Hańsk, ma w organizmie prawie 2 promile.

Teraz 79-latek odpowie za swoje postępowanie przed Sądem. Zgodnie z kodeksem karnym jazda w stanie nietrzeźwości jest zagrożona karą do 2 lat wiezięnia.

Natomiast na godną pochwały postawę zasłużył 44-letni mieszkaniec gm. Hańsk, który zareagował we właściwy sposób widząc nietrzeźwego za kierownicą.

E.T.