Łuków: Kryminalni zatrzymali sprawców rozboju - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łuków: Kryminalni zatrzymali sprawców rozboju

Data publikacji 24.02.2017

Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, to środek zapobiegawczy jaki zastosował Sąd wobec czworga mieszkańców Łukowa. W ubiegłym tygodniu kobieta i trzech mężczyzn dokonali rozboju na 17-latku kradnąc mu pieniądze. To nie pierwszy ich konflikt z prawem. Policjanci ustalili, że jeden z mężczyzn kilka miesięcy temu opuścił Zakład Karny. Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

  

W ubiegłym tygodniu  w łukowscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju dokonanym na 17-letnim łukowianie. Z przekazanych informacji wynikało, że kilka zamaskowanych osób pobiło młodzieńca i skradło mu pieniądze. Już po kilku dniach łukowscy kryminalni ustalili, że rozboju na 17-latku dokonało czworo mieszkańców Łukowa. Funkcjonariusze zatrzymali 34-letnią łukowiankę oraz 20, 30 i 51-latka z Łukowa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni już w przeszłości wchodzili w konflikt z prawem. Najstarszy z nich kilka miesięcy temu opuścił Zakład Karny, gdzie odsiadywał kilkuletni wyrok.

 

Kobieta oraz trzej mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Dzisiaj łukowski Sąd przychylił się do wniosku policji oraz Prokuratury i zastosował wobec nich środek zapobiegawczy. Czworo łukowian najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Za rozbój grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

M.J.

Ładowanie odtwarzacza...