Ryki: Nietrzeźwy spowodował kolizję i odjechał z miejsca - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Ryki: Nietrzeźwy spowodował kolizję i odjechał z miejsca

Data publikacji 20.03.2017

Spowodował kolizję, nie zatrzymał się do kontroli oraz poruszał się pojazdem w stanie nietrzeźwości. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca, 28-letni mieszkaniec pow. ryckiego, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed Sądem. Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło  w niedzielne popołudnie w Dęblinie. Dyżurny dęblińskiego komisariatu został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Doszło do kolizji drogowej pojazdu marki Volvo z BMW. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sprawca, kierujący volvo oddalił się z miejsca zdarzenia.  Natychmiast na miejsce udali się policjanci. Zauważyli poszukiwany pojazd na ul. Wiślanej. Kierujący nie zatrzymał się. Policjanci udali się na za nim. Zatrzymali pojazd kilkaset metrów dalej. Kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec Dęblina.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy volvo okazało się, że sprawca kolizji poruszał się pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz 28-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie zatrzymanie się do kontroli. Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

J.W.