Puławy: Piesi sprawcami wypadków - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Piesi sprawcami wypadków

Data publikacji 20.03.2017

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 824 w miejscowości Wronów. Nietrzeźwy pieszy wtargnął pod jadący w stronę Puław samochód osobowy marki Peugeot. Pieszy trafił do szpitala, doznał złamania prawej ręki oraz ogólnych potłuczeń. Kierujący był trzeźwy.

Wczoraj tuż przed godziną 20:00 we Wronowie doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem Peugeot 45-letni mieszkaniec Świdnika potrącił pieszego, który z niewyjaśnionych przyczyn wtargnął  na jezdnię. Jak wykazały badania, kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast pieszy, 46-latek z gminy Końskowola miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został przewieziony do szpitala w Puławach.

W wyniku zdarzenia doznał złamania ręki oraz ogólnych potłuczeń.

Nie było to jedyne zdarzenie z udziałem pieszego w miniony weekend w powiecie puławskim.  W piątek, również około godziny 20:00 na ulicy Dęblińskiej w Puławach 13-latka z Puław weszła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle w wyniku czego została potrącona przez jadący ulica Dęblińską samochód marki Renault. W wyniku uderzenia samochodu nastolatka doznała złamań i ogólnych potłuczeń. Kierującej nic się nie stało, była trzeźwa. Jak wynika z relacji świadków zdarzenia, dziewczyna weszła na przejście mimo czerwonego światła ponieważ była zajęta sprawdzaniem czegoś na telefonie komórkowym.

Policjanci po raz kolejny apelują do pieszych i kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi  na drodze.

 E.R.K.