Aktualności

Chełm: Postawione zarzuty przypomniały mu smak 60 skradzionych czekolad

Data publikacji 23.03.2017

Za kradzież 60 czekolad z marketu odpowie zatrzymany 30-letni mieszkaniec Chełma. Pomimo umorzenia sprawy, mężczyzna wpadł w ręce policjantów po 2 latach od kradzieży, ponieważ pojawiły się w niej nowe okoliczności. Być może sprawca już zapomniał, jak smakowały wszystkie zjedzone łakocie, ale postawione zarzuty kradzieży z pewnością odświeżyły mu pamięć. Teraz może mu grozić kara nawet do 5 lat więzienia.


We wrześniu 2015 roku dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży prawie 60 sztuk czekolad z jednego z supermarketów na terenie Chełma. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na łączną kwotę ponad 800 złotych.
 
Czynności wykrywacze nie doprowadziły wówczas do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Postępowanie to zostało umorzone. W ostatnim czasie pojawiły się jednak nowe okoliczności, które pozwoliły na jego ponowne podjęcie.
 
Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali wczoraj sprawcę. Okazał się nim 30-letni chełmianin. Mężczyzna  był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu.
 
Z pewnością chełmianin już dawno zapomniał,  jak smakowały wszystkie zjedzone łakocie, ale postawione zarzuty kradzieży z pewnością odświeżyły mu pamięć. Teraz mu grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

 


E.C.