Aktualności

Włodawa: Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

Data publikacji 25.03.2017

Wczoraj w Starostwie Powiatowym we Włodawie odbyła się kolejna debata społeczna zorganizowana przez policję, która została ujęta w cykl spotkań pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". W debacie wzięli udział przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a także władz samorządowych, instytucji państwowych i placówek oświatowych na codzień współpracujący z włodawską Policją.

Wczoraj rozpoczęła się debata społeczna zorganizowana przez włodawską Policję, która została ujęta w cykl spotkań pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ". Podczas debaty prezentowane były najważniejsze informacje dotyczące pracy jednostki. Komendant Powiatowy Policji we Włodawie podinsp. Wioletta Pawluk przedstawiła nowe narzędzia dostępne dla społeczeństwa – Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację Moja Komenda. Poinformowała też o poszczególnych rejonach dzielnicowych oraz zmianach, które zostały wprowadzone w ramach programu "Dzielnicowy Bliżej Nas". Zapoznała też wszystkich obecnych z ofertą profilaktyczną Policji i przedstawiła najważniejsze dane dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z kolei Z-ca Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie  nadkom. Tomasz Patra  przybliżył zaproszonym gościom infomacje z zakresu pionu kryminalnego ze szczególną uwagą na przestępstwa komputerowe. Na koniec wspomniał także o portalu nieskradzione.pl i sposobach chronienia swojej tożsamości.

Kolejnym prelegentem był przedstawiciel Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, który bardzo szczegółowo omówił zagrożenia, które mogą nas spotkać w cyberprzestrzeni oraz przestrzegł jak się przed nimi chronić.

Na debacie wykład dotyczący substancji psychoaktywnych w kontekście Internetu przeprowadziła przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włodawie Pani Sylwia Martyniuk, a o wpływie korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych na rozwój dziecka i nastolatka opowiedziała psycholog  Poradni Psychologiczno-Pegadogicznej we Włodawie Pani Emilia Kwiecień.

Na koniec debaty każdy mógł się wypowiedzieć i podzielić swoimi spostrzeżeniami co do  prezentowanych treści oraz kierować pytania do prelegentów i kierownictwa włodawskiej Policji. Niewątpliwie dzisiejsze  spotkanie nasuwa reflekcje, że debaty są niezwykle istotnym elementem pracy proflaktycznej Policji, ponieważ umożliwiają bezpośredni kontakt społeczeństwa z organami ścigania a przez to dają szansę na konsultację ważnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa z punktu widzenia mieszkańców.

 

E.T.

Powrót na górę strony