Zamość: Uważajmy na dzikie zwierzęta na drogach! - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Uważajmy na dzikie zwierzęta na drogach!

Data publikacji 21.04.2017

Kolizja samochodu z pojawiającym się nieoczekiwanie zwierzęciem na drodze może mieć poważne skutki. Przekonał się o tym 57-letni kierowca bmw, któremu dziś rano wbiegły pod auto dwa jelenie. Starcia z autem, nie przeżył jeden z nich. Kierujący i pasażer trafili do szpitala, a pojazd którym podróżowali uległ uszkodzeniom. Z powodu dzikiej zwierzyny tylko w tym roku na drogach zamojszczyzny doszło już do ponad 20 zdarzeń. Apelujemy do kierowców o wzmożoną czujność na drogach!

Do zdarzenia doszło po godzinie trzeciej rano w miejscowości Krasne. Poruszającemu się drogą krajową nr 17 kierowcy bmw, nagle wbiegły przed maskę pojazdu dwa jelenie. Starcia z pojazdem, którym kierował 57-letni mieszkaniec Zamościa, nie przeżyło jedno ze zwierząt. W zderzeniu z leśną zwierzyną ucierpiał również kierowca i  42-letni pasażer. Mężczyźni z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Auto, którym podróżowali zostało poważnie uszkodzone.

Tylko w tym roku na drogach wiodących przez powiat zamojski doszło do ponad 20 zdarzeń drogowych z udziałem dzikiej zwierzyny. Pamiętajmy, że kolizja z dzikiem, sarną czy innym leśnym zwierzęciem może zakończyć się tragicznie, a na pewno kosztowną naprawą samochodu. Dbajmy więc o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami.

JK