Aktualności

Tomaszów Lub: Dzielnicowi pomagają mieszkańcom przy instalacji aplikacji „Moja Komenda”

Data publikacji 21.04.2017

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Tomaszowscy dzielnicowi podczas codziennej  służby  informują mieszkańców o funkcjonowaniu  tego narzędzia, pomagają także  zainstalować aplikację na telefonach komórkowych. Później wspólnie z właścicielem telefonu, pokazują krok po kroku jak aplikacja działa. Takie indywidulane wskazówki są  ważne zwłaszcza dla  osób starszych , którzy  sami przyznają , że aplikacja może być przydatna w chwili gdy są poza miejscem zamieszkania i potrzebują pomocy policjanta.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.  Jakże potrzebna jest ta aplikacja w momencie kiedy wyjeżdżamy na urlop i potrzebujemy pomocy/kontaktu z policjantem. Wystarczy abyśmy ją uruchomili a doprowadzi nas do najbliższej jednostki. Wyświetli też numer telefonu najbliższej komendy. Kontakt z Policjantem nigdy jeszcze nie był tak prosty i łatwo dostępny.

 

A.L.