Tomaszów Lub.: Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Tomaszów Lub.: Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

Data publikacji 21.04.2017

Organizatorami turnieju motoryzacyjnego były Komenda Powiatowa Policji i Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lub. W dzisiejszej rywalizacji wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z powiatu tomaszowskiego. Do wojewódzkiego etapu turnieju zakwalifikował się Zespół Szkół nr 4 w Tomaszowie Lubelskim.

   Drużyny składały się z trzech osób, jedna z nich musiała legitymować się prawem jazdy. Dokument ten był potrzebny do jednej z konkurencji tj. jazdy sprawnościowej samochodem. Wcześniej wszyscy uczestnicy pisali test wiedzy, po czym została sprawdzona ich wiedza w praktyce. Drużyny miały za zadanie krok po kroku opisać zachowanie na drodze oraz zaprezentować udzielenie pierwszej pomocy osobie pokrzywdzonej w wypadku drogowym.

   Rywalizacja była zacięta. Każdy zdobyty punkt był ważny przy ogólnej punktacji. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał kom. Bogdan Kulas Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego tomaszowskiej komendy oraz Zbigniew i Bolesław Igras.

   Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół nr 4 w Tomaszowie Lubelskim, na terenie, której odbył się turniej. Drugie i trzecie miejsca zajęły również szkoły tomaszowskie kolejno reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 i Zespół Szkół nr 3. Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczyli Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lub. kom. Szymon Mroczek, Wicestarosta Tomaszowski Jerzy Wereszczak oraz Sekretarz Powiatu Stanisław Cisło. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała nasz powiat na etapie wojewódzkim w dniu 19 maja 2017 roku w Lublinie.   

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.

AL

Ładowanie odtwarzacza...