Lublin: Wpadka na targowisku - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Wpadka na targowisku

Data publikacji 21.04.2017

Ponad 1.400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili dziś rano funkcjonariusze z V komisariatu. Trefny towar sprzedawali na targowisku dwaj obywatele Armenii. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś jego właściciele zatrzymani. Wkrótce odpowiedzą za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karno-skarbowym.

Policjanci z V komisariatu przeprowadzili działania dziś rano na jednym z targowisk na lubelskim Czechowie.  W ich efekcie ujawnili nielegalne papierosy, które oferowane były do sprzedaży przez dwóch obywateli Armenii.  Łącznie zabezpieczonych zostało 1400 paczek papierosów różnych marek, które nie posiadały  oznaczeń polskimi znakami skarbowymi akcyzy.

Trefny towar trafił na komisariat, zaś jego właściciele w wieku 33 i 35 lat zostali  zatrzymani. Policjanci ustalili, że straty spowodowane na szkodę Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na około 25 tys. zł.

Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn, którego dopuścili się mężczyźni zagrożony jest  karą nawet  do 3 lat pozbawienia wolności.

AK